BLOG

Meydana Gelen Patlama

Almanya'da bir evde meydana gelen patlama sonrası evde bulunan kadın ve 7 yaşındaki çocuk ve yan evde bulunan yaşlı kadın hayatını kaybetti. Patlamanın nedeni bilinmezken evin 100 metre çevresi etkilendi.

28 Haziran 2018 Perşembe 10:42

Almanya'nın Bremen kentinde bir evde yaşanan patlama sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

SABAH SAATLERİNDE BİR EVDE PATLAMA MEYDANA GELDİ

Bremen polisi tarafından yapılan açıklamada, patlamanın Bremen'in Huchting ilçesinde bu sabah bir evde meydana geldiği belirtildi.

EVDE OLAN KADIN VE ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Patlama sonucu evde 41 yaşındaki bir kadın ile 7 yaşındaki bir çocuğun ölü bulunduğu ifade edildi.

EVİN YANINDAKİ EVDE BULUNAN YAŞLI KADIN ÖLDÜ

Ayrıca, evin yanındaki diğer evde de patlamadan etkilenen 70 yaşındaki bir kadının yaşamını yitirdiği bildirildi.

SEBEBİ BİLİNMEYEN PATLAMA ÇEVREDEKİ EVLERİ DE ETKİLEDİ

Açıklamada, patlamanın evin çatı bölümünde meydana geldiği, sebebinin ise henüz belli olmadığı kaydedildi.

Alman basınında yer alan haberlerde, patlama sonucu çevredeki evlerin de ağır hasar gördüğü, patlamanın olduğu yerin 100 metre çevresindeki evlerin tahliye edildiği aktarıldı.

ZİYARETÇİLER KASABAYA AKIN ETTİ

İspanya'da bir sanat öğretmeni, bir kilisede 16. yüzyıldan kalma St. George'un ahşap heykelini restore etmek isterken tanınmaz hale getirdi.

YETKİLİLER: "KORKUTUCU"

İspanya'daki bir kilisede bir sanat öğretmeni, St. George'un 16. yüzyıldan kalma tarihi ahşap heykelini restore ettikten sonra büyük tepki aldı. Sanat öğretmeni, St. George'un heykelini pembe bir yüz ve parlak renkli bir zırh görüntüsüne çevirerek tanınmaz hale getirdi. Yetkililer, girişimi "korkutucu" olarak nitelendirerek tepki gösterdi.

SALDIRI OLARAK NİTELENDİ

İspanya Sanat Koruma Birliğinden (ACRE) yapılan açıklamada, "Kültürel mirasımıza daha fazla saldırıya tahammül edemeyiz. Bu tür bir iş için gereken türden eğitim korkusu gösteriyor" ifadeleri kullanıldı. Ülkenin kuzeyindeki Estella kasabasının papazı ise heykelin sadece temizlenmesini istediğini dile getirirken, yerel yetkililer planlamadan haberdar olmadıklarını açıkladı. Kasabanın Belediye Başkanı Koldo Leoz "Konsey ve Navarre'nin bölgesel hükümeti bilgilendirilmedi" dedi.

ZİYARETÇİLER KASABAYA AKIN ETTİ

Projeden sorumlu grup olan Karmacolor'un Facebook'ta projenin her aşamasını gösteren bir video yüklediği ancak daha sonra sildiği bildirildi. Bir Facebook kullanıcısı, heykelin bir fotoğrafının altına "Ne büyük bir kayıp" yorumunda bulunurken, bir diğeri, "Cezaevi cezaları mirasımıza bu saldırıları engelleyecektir" dedi. Öte yandan binlerce ziyaretçinin restore edilen heykeli görmek için kasabaya geldiği kaydedildi.www.zambakkimya.com

"ERDOĞAN KRİTİK SEÇİMLERDE GALİBİYETİNİ İLAN ETTİ"

ABD: SADECE TÜRKİYE'DE HİSSEDİLMEYECEK

Amerikan yayın kuruluşu CNN, Türkiye'nin seçimini internet sitesinin manşetinden duyurdu. Başlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın galibiyet konuşması üzerinden veren CNN, "Resmi olmayan sonuçlar, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın 15 yıllık iktidar süresini uzatacak" ifadesini kullandı. Erdoğan'ın siyasi hakimiyetine yönelik en ciddi güçlüğü aştığının belirtildiği haberde, "sonuç Erdoğan'ın en yakın rakibi Muharrem İnce ve Cumhuriyet Halk Partisi için darbe" yorumunda bulundu.

"ERDOĞAN KRİTİK SEÇİMLERDE GALİBİYETİNİ İLAN ETTİ"

Associated Press (AP) haber ajansı "Türkiye'nin görevdeki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kritik seçimlerde galibiyetini ilan etti" yazdı. Ana muhalefet partisinin sonuçların tam olarak açıklanmadığını savunarak, seçimin ikinci tura kaldığı yönündeki iddiasını aktaran AP, HDP'nin seçim barajını aşması nedeniyle Diyarbakır'da yaşanan sevinç gösterlerini de abonelerine servis etti.

"HİSSEDİLECEK SARSINTILAR GÖNDERDİ"

ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times, internet sitesinin manşetinden aktardığı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisinin kritik seçimi önde götürdüğünü aktardı. Sonuçların netleşmesinin ve Erdoğan'ın galibiyet konuşması yapmasının ardından NYT, "sonuç sadece Türkiye'de değil, Batı ve bölge ülkelerinin başkentlerinde de hissedilecek sarsıntılar gönderdi" ifadesine yer verdi.

İNGİLTERE: EN BÜYÜK ZORLUĞUN ÜSTESİNDEN GELDİ

BBC, seçimi internet sitesinin manşetine taşıdı. Açılan sandıklarla birlikte değişen oy oranlarını takipçilerine aktaran BBC, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın zafer konuşmasını başlığa taşıdı. BBC, "Erdoğan yüzde 53 oy aldı, en yakın rakibi Muharrem ince yüzde 31'de kaldı" ifadesine yer verirken, muhalefetin "sonucu ilan etmek için çok erken" iddiasını da sayfalarına taşıdı.

"ERDOĞAN ZAFER İLAN ETTİ FAKAT MUHALEFET HENÜZ YENİLGİYİ KABUL ETMEDİ"

Guardian gazetesinin dijital platformu son gelişmeleri "Erdoğan zafer ilan etti fakat muhalefet henüz yenilgiyi kabul etmedi" başlığıyla duyurdu. Muhalefeti oy sayımının sürdüğü iddiasıyla mağlubiyeti kabul etmediğini aktaran Guardian, Erdoğan'ın İstanbul'da yaptığı konuşmaya sayfalarında yer verirken, HDP'nin yüzde 10 barajını aşarak Parlamento'ya girmeye hak kazandığını yazdı.www.zambakkimya.com